طنزانه موبایل

خدا خیرت بده، خدا بچه هاتو برات نگه داره، خیر از جوونیت ببینى!


حتما از خودتون می پرسید منظورم کیه ؟

خب معلومه . کسی که موبایل رو اختراع کرد . کسی که گوشی موبایلو اختراع کرد . کسی که اونو وارد کشور ما کرد و از همه مهمتر کسی که فرهنگ گوشی بازی رو در بین مردم ما جا انداخت !!!


آخه تا قبل از اینکه مردم ما و خصوصا خانوم ها اینجوری بیفتن تو خط گوشی بازی و آپ تو دیت کردن گوشی های موبایلشون ، تنها چیزی که می تونست نظر بانوان محترم رو به خودش جلب کنه , دیدن رنگ زرد طلا , این فلز بی رحم و خانمان برانداز بود !

کار شوهرای بدبختم این شده بود که روز تولدش یه سرویس بخر , روز زن یه گردنبند بخر , سالگرد ازدواج یه دستبند بخر و ...


حالا بی معرفتها ( منظورم زنهاست ) وقتى هم می دیدن براشون طلای نو و جدید خریدیم اون قدیمی ترَ رو بهمون نمی دادن تا لااقل بفروشیم که یک کم از پول این سرویس جدیده نقد بشه .

ولی چند وقتیه اگه به مجالس زنانه سری زده باشید متوجه می شید که دیگه وقتی فلور خانوم میرسه به زری خانوم یا ژیلا جون میرسه به نازنین جون و ... عوض اینکه سرویس های طلای تو سر و گردنشونو که شوهرای بیچارشون با هزار بدبختی براشون خریدن رو به رخ هم بکشن , سریع گوشیهای موبایلشونو از تو کیفشون در میارن تا به بهانه خوندن SMS جدید یا فرستادن یک بلوتوث قشنگ یا هزار کوفت و زهر مار دیگه به بقیه نشون بدن که آره گوشیمو عوض کردم و مدل جدید ترشُ گرفتم .

دیگه گوشیهای سری N به بالا جای سرویسهای بلریان و زمرد و ... رو گرفته .

گوشیهای سری W و K هم همطراز با طلای 18 عیار شده .

گوشیهای ال جی و سامسونگ و موتورولا هم که نقش بدلیجات رو ایفا می کنن !

حالا این تحول در سلیقه خانوم ها واسه ما آقایون 2 حُسن داشته :

یکی اینکه گوشی موبایل مثل طلا نیست که هر روز هرکی دلش بخواد یه مدل جدیدشُ بسازه و بده تو بازار و ما هم مجبور باشیم اونو بخریم , فوقش هر چند ماه یه دفعه یه مدل جدیدش وارد بازار می شه .

دوم اینکه چون هنوز رسم نشده که خانوم ها گوشی جدید که می گیرن اون گوشی قدیمی تر رو هم نگه دارن و از سر و گردنشون آویزون کنن، واسه همین هر بار که یه مدل بالاتر گوشی وارد بازار میشه اون قدیمی رو دو دستی تقدیممون میکنن به این معنا که ( پاشو برو اینو بفروش و اون مدل جدیدَرو بخر )

اینجوریه که با فروش اون قبلیه این وسط نهایتا یه چیزی تو مایه های حد اکثر صدهزار تومان ضرر می کنیم که بازم در مقایسه با سرویسهای چند صد هزاری و چه بسا میلیونی طلا چیزی به حساب نمی یاد .

در کل می بینیم که گرچه که این وسط سود اصلی عاید موبایل فروشها می شه ولی ما آقایون هم از سود حاصل از پیشرفت علم و تکنولوژی بی نصیب نموندیم !

در آخر از طرف اعضای مجمع آقایون ز – ذ میگم :


(( خدا پدر و مادر باعث و بانیشو بیامرزه ))

/ 0 نظر / 14 بازدید